Strona Główna
Stróże.com - forum
Forum mieszkańców Stróż i okolicy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
wymiana legitymacji
Autor Wiadomość
ania 

Wysłany: 2007-12-19, 08:17   wymiana legitymacji

Studia już za mną i problem wymiany legitymacji mnie ominął :) Ale jak to wygląda w praktyce? Bo komentarze pod artykułem świadczą, że raczej w dziekanatach panuje bałagan a studenci są błednie lub wcale nie informowani o swoich prawach... Z tego co czytałam student ma prawo wybrać sam, czy chce legitymację papierową za 5 zł czy elektroniczną za 17 (podobno gdzies te elektroniczne wydają za 50 zł :D) A jak to u Was wygląda...?

jarki 
Overkill.pl

Wysłany: 2007-12-19, 10:36   

Ja studiuje zaocznie i może dlatego nikt nie raczył nas poinformować o zmianach.
Szczerze mówiąc to dowiedziałem się o tym z radia. I teraz przerwa świąteczna a potem można sobie legitymacje (nową wyrobioną pod koniec października!!) w ramkę oprawić :/
Miały być juz te nowe ale okazało się że nadal nie spełniają kryteriów.
Po prostu masakra ;)

ania 

Wysłany: 2007-12-19, 10:44   

podobno kto dostał legitke po 2005 to ma ważna :( Swoją drogą czy nie szkoda wymieniać legitymacji ludziom z ostatnich lat studiów? :)

Kropek

Wysłany: 2007-12-19, 15:12   

U mnie na uczelni informacje o konieczności wymiany legitymacji zamieszsczono dopiero tydzień temu. Ale przynajmniej dziekanat rehabilituje się szalonym tepmem wyrabiania nowych legitymacji :) A co do studentów od 2005 roku to ja chyba jestem chodzącym przykładem na to, że niestety nie ma znaczenia kiedy ktoś rozpoczął studia :-(

kamik

Wysłany: 2007-12-19, 19:29   

Dokładnie, to nie ma znaczenia. Znaczenie ma, kto ma jaką legitymację. Ja np. nie muszę wymieniać (bo mam ujęte, że legitymacja obowiązuje do ukończenia 26. roku życia), a kuzynka, która zaczęła studia równe ze mną, niestety tak. I najlepsze jest to, że teraz musi wymienić na taką jak miała, czyli papierową, a w marcu uczelnia planuje wprowadzić legitki elektroniczne. Polityka bardzo fajna :D

lilka 

Wysłany: 2007-12-19, 21:10   

z tymi legitymacjami jest totalna porażka!!! Ale jak ktos ma napisane na papierowej "Poswiadcza uprawnienia do 50% ulgi przy przejazdach srodkami komunikacji miejskiej, a także uprawnienia do korzystania - do ukonczenia 26. roku życia z ulgowych przejazdów..." to ma ważna i nie musi wymieniać.

Odpowiedz do tematu