Strona Główna
Stróże.com - forum
Forum mieszkańców Stróż i okolicy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
a ty co ulepszyłbyś w Stróżach?
Autor Wiadomość
Czarna Stopa 
Czarna Stopa

Wysłany: 2007-10-23, 19:50   a ty co ulepszyłbyś w Stróżach?

Korzystając z okazji, że powstała taka super stronka, chciałam się podzielić swoim spostrzeżeniem. Na odcinku od hotelu do Hydrometu jest bardzo potrzebny chodnik dla pieszych. Z przerażeniem patrzę jak poboczem jezdni lub nawet jej środkiem poruszają się ludzie, często z małymi dziećmi lub wózkami inwalidzkimi np. na hipoterapię. Dotyczy to również dzieci w drodze do i ze szkoły. Mam nadzieję, że są osoby, które podzielają moje zdanie i w najbliższej przyszłości znajdą się środki na taką inwestycję. Pozdrowionka dla wszystkich Forumowiczów.

jeż 

Wysłany: 2007-10-23, 20:33   Re: a ty co ulepszyłbyś w Stróżach?

Czarna Stopa napisał/a:
Na odcinku od hotelu do Hydrometu jest bardzo potrzebny chodnik dla pieszych.

Wpełni się z tobą zgadzam sam już o tym myślałem.Moze na przyszły rok bo z tego co wiem z budzetu sołectwa w tym roku to niewiele zostało.

jarki 
Overkill.pl

Wysłany: 2007-10-23, 23:21   

hehe ja również o tym myślałem i nawet pytałem w zarządzie dróg o to ale powiedzieli mi ze są oznakowania i narazie nic z tym nie mogą zrobić, ale myśle ze jesli byłby jakiś odzew mieszkanców to nie mieli byy wyjścia.

Poza tym przywiązał bym wage do czystosci Stróż!! nie jest czysto i każdy chyba o trym wie, ale mam nadzieje ze uda nam sie coś z tym zrobić.

ania 

Wysłany: 2007-10-30, 18:15   

jarki napisał/a:
Poza tym przywiązał bym wage do czystosci Stróż!! nie jest czysto i każdy chyba o trym wie, ale mam nadzieje ze uda nam sie coś z tym zrobić.

Dużo tutaj winy mieszkańców. Przechodziłam ostatnio koło kontenera na śmieci. Obok niego leżało kilka worków ze śmieciami, były już zresztą rozszarpane. W promieniu kilkunastu metrów leżały puszki, papierki i folie. Kontener na pierwszy rzut oka wyglądał na przepełniony (pomyślałam, że to jest powodem układania worków obok), ale tak naprawdę pełne były dwa tylko "włazy". Czy komuś kto przyniósł śmieci tak trudno było to sprawdzić? A może po prostu szybciej i łatwiej jest rzucić obok? Fakt, że może powinno się częściej wywozić kontener, ale przecież to nie zwalnia nas z myślenia i dbania o miejsca koło których żyjemy. Rozpisałam się troszke ;) ale jeszcze jedna refleksja... zbliża się Wszystkich Świętych, zanim wyrzucimy kwiaty i znicze "pod śmietnik" sprawdźmy czy nie zmieszczą się jeszcze do środka...

Czarna Stopa 
Czarna Stopa

Wysłany: 2007-10-30, 19:07   

Czystość w Stróżach to temat rzeka. Myśle, że większość miejscowości ma z tym problem. Ja osobiście zanim wywioze śmieci do kontenera to jadę najpierw sprawdzić czy jest pusty :)

kamik

Wysłany: 2007-11-02, 22:53   

Co ulepszyłbym w Stróżach? Parking obok cmentarza. Jest on zdecydowanie za mały. Powinien zostać powiększony i to bardzo... A oprócz tego, myślę że ulepszenia wymaga też droga na cmentarz. Przede wszystkim powinna być ona poszerzona.

eli.za

Wysłany: 2007-11-05, 00:13   

Witam forumowiczów. Myślę, że jest kilka rzeczy, które mogłyby ułatwić mi życie w Stróżach- moim nowym miejscu na ziemi. Po pierwsze; wspomniany już chodnik w stronę Berdechowa, a przynajmniej 'normalne' pobocze. Po drugie ; myślę, że w miejscowości zamieszkanej tak licznie przez młode małżenstwa mające pociechy, brakuje Mszy św. niedzielnej dla dzieci. Po trzecie; w naszym domu segreguje się odpady, a te musimy wywozić do ... Grybowa, bo w Stróżach są tylko kontenery na odpady komunalne. Po czwarte trudno mi zrozumieć dlaczego asfaltowe drogi dojazdowe są 'swoistą autostradą' dla (najprawdopodobniej) mieszkańców dalej położonych domów. I po piąte; nie zrozumiałe dla mnie jest dlaczego rowerzyści jadący do i z Grybowa jadą ulicą, a nie chodnikiem i to często parami. Pozdrawiam.

jarki 
Overkill.pl

Wysłany: 2007-11-05, 15:14   

eli.za napisał/a:
I po piąte; nie zrozumiałe dla mnie jest dlaczego rowerzyści jadący do i z Grybowa jadą ulicą, a nie chodnikiem i to często parami. Pozdrawiam.

Parami owszem nie wolno ale z tego co sie orientuje to nie wolno również chodnikiem, on jest dla pieszych a ulica dla wszelkich pojazdów.

lilka 

Wysłany: 2007-11-06, 15:49   

eli.za napisał/a:
myślę, że w miejscowości zamieszkanej tak licznie przez młode małżenstwa mające pociechy, brakuje Mszy św. niedzielnej dla dzieci.

Faktycznie przydałaby sie taka msza. Ta normalna jest chyba "za trudna" dla dzieci - mam na myśli np. kazanie. Dzieciaki sie nudzą i albo nie chcą chodzić albo chodzą i gadają i nie wiedzą o czym było... Myślicie, że Ksiądz czyta to forum?

kamik

Wysłany: 2007-11-07, 17:09   

Jeśli nie czyta to można się zwrócić do księdza z prośbą o taką mszę (osobiście albo poprzez internet ;-) ). Może coś z tego wyjdzie...

Xmen 

Wysłany: 2008-04-21, 11:14   

Mam pytanie, czy ktoś sie orientuje kiedy zacznie się rozbudowa naszego Kościoła?????

Używaj opcji edytuj - Jarki
Ostatnio zmieniony przez jarki 2008-04-22, 11:48, w całości zmieniany 1 raz  

kamik

Wysłany: 2008-04-23, 17:32   

Chyba tylko ksiądz proboszcz coś wie na ten temat :mrgreen:

R2rek 
Administrator

Wysłany: 2008-04-23, 22:44   

Z tego co mi wiadomo, to kwota uzbierana do tej pory nie pozwala na rozpoczęcie rozbudowy. Jaka to kwota jest dokładnie nie wiem, ale jestem pewien że nie jest to tajemnicą i jeśli kogoś interesuje to wystarczy zadzwonić do kancelarii parafialnej - numer jest w informatorze na stroze.com :)

Koliber 

Wysłany: 2010-11-29, 13:35   

Moim zdaniem ważna sprawa jak napisala wyżej jedna osoba, to chodnik w strone Berdechowa ,a dlaczego ?.
Niebezpieczne miejsce dla dzieci i doroslych, kawalek chodnika tylko pod wiaduktem ,niewidoczny zakręt wraz z wiaduktem gdzie dzieci przechodzą na drugą strone drogi ze szkoły ,czasami i osoby dorosłe (nawet z dziećmi) bezmyślnie przechodzą pod wiaduktem kolejowym nie po tym kawałku chodniku tylko po jezdni, gdzie nawet latem w poludnie gdy tam jest cień widocznosc dla kierowcy jest utrudniona i piesi na jezdni az sie prosza aby ich potracic.
Dlatego uważam że chodnik powinien być poprowadzony na Berdechów , teraz przed wyborami zrobiono kawałek do przedszkola po przeciwnej stronie niż pod wiaduktem ,czy to było logiczne ? ,a gdzie zrobią przejscie dla pieszych na drugą stronę?,może pod samym wiaduktem ,bedzie to bezpieczne ? :idea:
Pozdrawiam ,Koliber. :idea:
Ostatnio zmieniony przez Koliber 2011-02-18, 15:01, w całości zmieniany 2 razy  

Czarna Stopa 
Czarna Stopa

Wysłany: 2010-12-03, 21:04   

zgadzam się :) moim zdaniem wygląda to tak jakby ten chodnik był tylko dla osób które idą do przedszkola a nie dla tych którzy udają się dalej. Ciekawe których jest więcej. Może kiedyś przed kolejnymi wyborami pociągną chodnik dalej w góre...

Odpowiedz do tematu