Strona Główna
Stróże.com - forum
Forum mieszkańców Stróż i okolicy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Szkoły wyższe
Autor Wiadomość
amatorek 

Wysłany: 2007-10-21, 19:40   Szkoły wyższe

Jakie studia skończyliście i gdzie?? Polecam Uniwersytet Rzeszowski. Studiowałem tam 5 lat temu. Rzeszów oczywiście nie jest takim wielkim centrum akademickim, jak Kraków ale Uczelnie są niezłe!!!
Ostatnio zmieniony przez amatorek 2007-10-22, 18:21, w całości zmieniany 2 razy  

jarki 
Overkill.pl

Wysłany: 2007-10-22, 16:25   

Wszystko fajnie ale bez sensu moim zdaniem takie wyliczania. Może coś więcej by napisac?
Ja zrobiłem licencjat na AP wydział w Tarnowie a teraz robie mgr.
Polecam wszystkim niezdecydowanym bo naprawde warto :)

kamik

Wysłany: 2007-10-23, 11:32   

Obecnie studiuję w Krakowie na AP, dopiero drugi rok, więc jeszcze wiele nauki przede mną:/ Krakowa i atmnosfery tam panującej chyba nie trzeba reklamować :)

Kropek

Wysłany: 2007-10-23, 18:57   

Jeśli ktoś jest uzależniony od wkuwania to polecam Instytów Języków Obcych na PWSZ-cie w Nowym Sączu. Jestem na trzecim roku i już nie mogę się doczekać, kiedy skończę :mrgreen:

kama

Wysłany: 2007-10-24, 17:30   

Parę lat temu skoŃczyłam Liceum Ogólnokształcące w Grybowie (przez niektórych znany bardziej, jako "Klasztor na Górce" ;-) ). Zrobiłam studia mgr w na Uniwersytecie Rzeszowskim i gdy szukałam pracy spotkałam sie z opiniami bardzo nieprzychylnymi typu: dlaczego pani nie studiowała w Krakowie??? Nie wiem skąd sie to niekórym ludziom bierze, że jak sie jest z małopolski to trzeba studiowac w Krakowie?! Osobiście nie czuje jakiś kompleksów z powodu tego gdzie studiowałam, ale współczuje tym którzy uważają, że porządne wykształcenie można zdobyć tylko w Krakowie:( phffffffffff. Pozdrawiam UR i wszystkich, którzy tam studiowali, studiują, lub mają zamiar tam studiować!!!!!

jolagg 

Wysłany: 2007-10-25, 10:34   

kama napisał/a:
Nie wiem skąd sie to niekórym ludziom bierze, że jak sie jest z małopolski to trzeba studiowac w Krakowie?!

Droga kamo!! Ja również tak jak ty skończyłam Liceum Ogólnokształcące w Grybowie i również studiowałam na Uniwersytecie Rzeszowskim. Gdybym miała po raz drugi wybierać sobie Uczelnię, to wybrałabym UR w Rzeszowie. Moim zdaniem to świetna uczelnia i niczym nie różni się od tych w Krakowie. Akademiki Laura i Filon były i mam nadzieję, że nadal stoją na swoim miejscu. Skończyłam studia 4 lata temu, więc może tam coś jeszcze dobudowali, przynajmniej takie miały być plany!!
Jak szukałam pracy, to osobiście nikt się mnie nie pytał dlaczego studiowałam akurat w Rzeszowie a nie w Krakowie ale... :-/ Ja polecam tę uczelnię! Niestety wszędzie trzeba się uczyć, zdobywać zaliczenia i zdawać egzamiminy :-D
Jednak istnieje taki błędny stereotyp, że jak się nie studiuje w Krakowie, to się ma gorsze wykształcenie!!! Kto tak myśli nie ma racji!!!!!!!! :!:

kama

Wysłany: 2007-10-25, 16:47   

Droga Jolugg!!! Chyba nie dokonca zrozumiałaś moją wypowiedź:( Chciałam tylko podzielić sie swoim doswiadczeniem życiowym z uzytkownikami tego forum. I niechce nikomu narzucać gdzie ma studiować, bo to jest decyzja indywidualna. Tez jeszcze raz podobnie jak Ty, wybrałabym studia na UR i mieszkanie w akademiku Laura:)))) bo tez tam mieszkałam.
Pozdrawiam!!!!!

jolagg 

Wysłany: 2007-11-06, 19:18   

kama napisał/a:
Tez jeszcze raz podobnie jak Ty, wybrałabym studia na UR i mieszkanie w akademiku Laura:))))

To były fajne czasy, takie beztroskie. Kto studiuje na dziennych studiach i mieszka w akademiku, to na pewno ten czas będzie mile wspominał.......po latach!!!

zupi
Gość
Wysłany: 2007-11-22, 16:14   

a ja zacząłem prawo na UW i wcale nie konczyłem LO w Grybowie i w Sączu... nawet nie w bobowej :) moim zdaniem KRk jest zbyt przepełniony studentami ... nie to co Wawa

R2rek 
Administrator

Wysłany: 2007-11-28, 21:33   

No nie wiem... Może biorąc pod uwagę współczynnik ilości mieszkańców do mieszkańców w ogóle :)

Nie faworyzuję Krakowa - jestem pewien że każde miasto ma swój urok. To co dla jednych jest zaletą, dla drugich będzie wadą. Ja np. nie lubię tłoku, a jakoś nie odczułem nadmiaru ilości studentów w Krakowie.

Szczerze mówiąc to w ogóle uważam że w większości przypadków nie ma to większego znaczenia kto na której uczelni studiował. Tak naprawdę liczy się jak wykorzysta ten czas studiowania no i oczywiście wiedzę którą na nich posiądzie... w wielu przypadkach czysto teoretycznie zdobytą =)

Studia są bardziej potrzebne do zmiany mentalności, usamodzielnienia i znalezienia tego czegoś co się lubi i czym chce się później zajmować - przy tej ilości studentów którą mamy, większość z nich ostatni raz używa tytułu magistra na imprezie po obronie...

jolagg 

Wysłany: 2007-12-02, 16:42   

R2rek napisał/a:
większość z nich ostatni raz używa tytułu magistra na imprezie po obronie...

z tym stwierdzeniem w pełni się zgadzam!!!!

Odpowiedz do tematu